POŻEGNANIE GIMNAZJALISTÓW



DSC 0737





W dniu 19 czerwca, odbył się ostatni pożegnalny komers gimnazjalistów. Było to także spotkanie zamykające 20 lat istnienia naszego gimnazjum. Wszystkie zakończenia roku były wspaniale zorganizowane, ale to było wyjątkowe. Skończyło się coś wspaniałego.

Nasza młodzież była wspaniała, rozpoczęła imprezę przepięknym polonezem, a występ artystyczny postawił „kropkę nad i". Gratulacje dla pani Zdzisławy Rybak.

Cóż tu dużo mówić, byłam szczęśliwa, że ukończyli szkołę, a zarówno smutna bo to ostatni gimnazjaliści. Życzę im powodzenia w nowych szkołach, a przede wszystkim wspaniałych bezpiecznych wakacji.

Ostatnie zdjęcia zamykające 20 lat.

M.Maciągowska

Zobacz zdjęcia

II Szkolny Dzień Kariery



W środę 22.05.2019r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Dzień Kariery. Celem organizowanej już po raz kolejny imprezy było podsumowanie wszystkich działań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego podejmowanych przez cały rok szkolny.

Uczniowie klas III gimnazjum, VII i VIII mieli okazję:
- zapoznać się z szeroką ofertą kształcenia szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych naszego powiatu,
- wziąć udział w lekcjach otwartych z matematyki, języków obcych, sztuk walki przygotowywanych przez nauczycieli 1 LO i ZSLT w Kluczborku,
- uczyli się wystąpień publicznych, podejmowania decyzji, poznawali prawa pracowników młodocianych oraz aktualne i prognozowane zapotrzebowanie na konkretne zawody na lokalnym rynku pracy (warsztaty z doradcami zawodowymi z MCK Kluczbork, MCK Olesno, MCK Namysłów, PUP Kluczbork),
-uczniowie klas IV – VII brali udział w zajęciach z zakresu przedsiębiorczości, podczas których oceniali własne zasoby,
- uczniowie klas III gimnazjum i klas VIII mieli okazję skorzystać z pomocy nauczyciela podczas logowania do systemu rekrutacyjnego.

W przygotowaniu Dnia Kariery brali udział uczniowie klas IIId i IIIe gimnazjum, którym bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie, odpowiedzialność i wzorowe reprezentowanie szkoły przed zaproszonymi gośćmi.

Aleksandra Bobrowska
Szkolny doradca zawodowy

Zobacz zdjęcia

W świecie nanotechniki



Dnia 7.03.2019r kl. 3b z P.W.Niedźwiecką uczestniczyła w zajęciach o nanotechnologii w kluczborskim muzeum, eksponowana wystawa to internaktywna ekspozycja, która została przewieziona z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zajęcia były bardzo ciekawe, wykonywaliśmy doświadczenia i zdobywaliśmy wiedzę.

Polecamy!

Zobacz zdjęcia

Wycieczka do Częstochowy



Dnia 17 I 2019r. uczniowie klas 3a, 3b, 3e z opiekunami p.C.Targosz, p.W. Niedźwiecką, K.Koszelą i p.W.Zbadyńskim wybrali się na wycieczkę do Częstochowy.
Pierwszym punktem programu był wspaniały koncert w Filharmonii Częstochowskiej, poświęcony twórczości Johanna Straussa. Usłyszeliśmy piękne walce, zabawne polki oraz poznaliśmy życie i twórczość kompozytora.

Następnie udaliśmy się na Jasną Górę, tam oddaliśmy cześć Matce Bożej Częstochowskiej, zwiedzając skarbiec podziwaliśmy dzieła sztuki oraz poznaliśmy historię Sanktuarium.
Zobaczyliśmy również Żywą Szopkę.

Polecamy!

 

Zobacz zdjęcia

Dziękujemy!



Dnia 19 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Kącik Słodkości, podczas którego można było zakupić domowe ciasta oraz inne słodkości.
Zebraliśmy 533 zł. Kwota w całości została przekazana na leczenie Milenki Czech z Kuniowa.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Zobacz zdjęcia

Razem lepiej



Dnia 13 grudnia 2018r. jak co roku w naszej szkole odbył się Festiwal Twórczości Wokalnej i Plastycznej: Razem lepiej, którego celem było ukazanie idei integracji, a przede wszystkim takich wartości jak: szacunek, tolerancja, empatia, przyjaźń i miłość.
 
Uczniowie klasy 3D i 8C pod opieką pani W. Niedźwieckiej przygotowali montaż słowno-muzyczny: Oskar i pani Róża, a uczennice klasy 7B pod kierunkiem pani M. Oszczypko zaśpiewały Jak pięknie żyć?.

Pamiętajmy: ...to człowiek, człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia....

Koordynator projektu:
Wioleta Niedźwiecka 

Zobacz zdjęcia

Klimat to temat



W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest projekt Klimat to temat łączący elementy edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej,klimatycznej i obywatelskiej.
 
Mamy obecnie do czynienia z kryzysem klimatycznym i najwyższy czas zintensyfikować wysiłki na rzecz ograniczenia konsekwencji zmiany klimatu.Zaplanowany na grudzień Szczyt Klimatyczny,który odbywa się w Katowicach, jest okazją do rozpoczęcia w szkole poważnych rozmów na temat klimatu.
 
28 listopada 2018 roku została przeprowadzona kampania edukacyjno-informacyjna,której odbiorcami byli wytypowani uczniowie klas :VI,VII,VIII i III gimnazjum.Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym jest zmiana klimatu,jakie są jej przyczyny i konsekwencje oraz jak ją ograniczać.
Następnie przedstawiciele klas, z wykorzystaniem otrzymanych materiałów mieli przeprowadzić lekcję wychowawczą w swojej klasie, przekazując informacje na temat zmiany klimatu swoim rówieśnikom.
 
Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczennice klasy III D - Marysię Bulak i Martynę Soboń, pod kierunkiem Pani Beaty Kotowskiej i Pani Anny Radłowskiej.
 

Zobacz zdjęcia

Lekcja patriotyzmu



Uczniowie kl. 3d uczcili 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przygotowując lekcję patriotyzmu.
Dnia 22.11.2018r na zajęcia języka polskiego zaproszono uczniów i nauczycieli klas V, VI, VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum.

Wykorzystano teksty kultury:
literaturę, film, muzykę, sztuki plastyczne oraz architekturę, aby ukazać postawy patriotyczne, bohaterstwo, odwagę i honor Polaków, którzy walczyli w obronie naszej niepodległości.

Koordynator projektu:

Wioleta Niedźwiecka

Zobacz zdjęcia

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny - etap szkolny

W piątek odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i do etapu gminnego zakwalifikowały się:

Daria Wyszyńska
Katarzyna Mazur
Martyna Soboń


Dziękuję za udział, gratuluję i życzę powodzenia.
Bożena Dabrowska




100 lat niepodległości

DSC 0179


W tym roku, a w szczególności  11 listopada w całym kraju Polacy, obchodzili  szczególne uroczystości jakimi są obchody 100 lat Niepodległości  Polski. W całym kraju odbyło się mnóstwo uroczystości. Ludzie na różne sposoby obchodzili i cieszyli  się z tego niepowtarzalnego święta.
 
Nasi uczniowie także pokazali się z dobrej strony, okazując znajomość historii.  W dniu 13 listopada cała szkoła zebrała się na boisku szkolnym i o godzinie 11 11, odśpiewała hymn Polski. Słowa hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy", spowodowała u nie jednego dorosłego  wzruszenie.
 
Nasza szkoła przygotowała się do obchodów w szczególny sposób. Dzieci pracowały w domach przygotowując  plakaty, pisały życzenia dla Polski, które ozdobiły korytarze naszej szkoły.
 
Niepowtarzalną wystawę , przygotowała pani Bożena Kalitan. Pamiątki związane z dawnymi latami zbierała sama od maja. Młodzież przyniosła mnóstwo pamiątek rodzinnych, medale, zdjęcia. Pani Bożena i Renata Minkus  bardzo obrazowo przedstawiły wszystkim zwiedzającym historię.
 
W dniu 14 na sali obchodziliśmy Święto Niepodległości  na akademii przygotowanej przez panią Alicję Lachowską.  Uroczystości rozpoczął polonez przepięknie zatańczony przez naszych uczniów.
 
W dniu 15 odbyły się zawody sportowe w piłce siatkowej. Jak co roku przybyły reprezentacje z zaproszonych szkół. W tym roku w obchodach Święta Niepodległości na sportowo wzięły udział PSP 2, PSP z Kujakowic, PSP z Bogacicy i gospodarze PSP 5 (PG 5). Zawody przebiegały w bardzo sympatycznej atmosferze. Na wyróżnienie zasługują  dzieci z klas I i II , które kibicowały  naszym zawodnikom jak nikt inny.
Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce. Skład drużyny:
Daria Wyszyńska, Martyna Sztucka, Roksana Luksa, Kamila Luksa, Weronika Kaczmarek, Paweł Stempin, Michał Jarząb, Dawid Wolanin, Kacper Dreczkowski.
Gratulacje.

Zapraszam do oglądania zdjęć w galeriach znajdujących się w artykułach poniżej.
M.Maciągowska



Spotkanie z niemiecką pisarką



Dnia 26.10.18 r grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Ewy Wośko i pani Joanny Kozioł udała się  do Małego Centrum Bibliotecznego w Kluczborku na spotkanie z niemiecką pisarką Annette Weber.
 
Pani Weber jest autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie to odbyło się w języku niemieckim.
 
Podczas spotkania uczniowie przysłuchiwali się fragmentom najnowszej książki pani Weber "Im Chat war er noch so süß" „Na czacie był jeszcze taki miły", której przesłaniem jest ostrzeżenie przed zagrożeniem, jakie niesie ze sobą zawieranie znajomości przez internet. Nasi uczniowie mieli  również okazję zadawania pytań gościowi ,zrobienia wspólnego zdjęcia, a także otrzymania autografu. Autorka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania, również na te, które dotyczyły jej  życia prywatnego. Mogliśmy na przykład dowiedzieć się, jak z nauczycielki stała się niezależną pisarką .Dziś pani Weber ma na swoim koncie ponad 90 książek dla dzieci i młodzieży.
Pani Annette  również miło wspomina nasze spotkanie, ponieważ zamieściła na swoim blogu nasze wspólne zdjęcie i opisała swoją wizytę w Polsce.
 
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, jak wspomina to spotkanie, zapraszam do odwiedzenia jej bloga http://annette-weber.blogspot.com/
Będzie to kolejna szansa na obcowanie z językiem niemieckim!

Ewa Wośko

Zobacz zdjęcia